Our People

The Leadership Team

The TMK Team

John Sergi
John Sergi
Senior Associate (Building Services)
Fotis Koklas
Fotis Koklas
Senior Associate (Civil/Structural)
Ramesh Rajbhandari
Ramesh Rajbhandari
Senior Associate (Civil/Structural)
Sothya Tan
Sothya Tan
Senior Associate (Urban Development)
Stuart Anson
Stuart Anson
Information & Communication Technology Manager
Kay Martin
Kay Martin
HR Manager & Administration Coordinator
Michaela Bishop
Michaela Bishop
Marketing & Communications Coordinator
Filomena Pullino
Filomena Pullino
Management Assistant
Sonja Haynes
Sonja Haynes
Financial Assistant
Melissa Castle
Melissa Castle
Bookkeeper
Preeti Shah
Preeti Shah
Bookkeeper
Kathy Newman
Kathy Newman
Project Administrator
Sherry Bouquey
Sherry Bouquey
Administration Assistant
Brittney Christian
Brittney Christian
Administration (Trainee)
Zhun Lai
Zhun Lai
Services Manager (Building Services), VIC
Colin Harding
Colin Harding
Senior Electrical Consultant (Building Services)
Vijay Arora
Vijay Arora
Senior Engineer (Building Services)
Matthew Wesolowski
Matthew Wesolowski
Senior Technical Officer (Building Services)
Mash Ahmed
Mash Ahmed
Engineer (Building Services)
Sakil Mostafa
Sakil Mostafa
Engineer (Building Services)
Armin Pak
Armin Pak
Engineer (Building Services)
Mario DeLorenzo
Mario DeLorenzo
Engineer (Building Services)
Daniel Perilli
Daniel Perilli
Engineer (Building Services)
Andrew Jonas
Andrew Jonas
Graduate Engineer (Building Services)
Rob Cannon
Rob Cannon
Environmental Scientist (Construction Assist, Forensic & Environmental)
Vashisht Ramnarain
Vashisht Ramnarain
Inspection Coordinator (Construction Assist, Forensic & Environmental)
Cathy Cantalis
Cathy Cantalis
Engineer (Construction Assist, Forensic & Environmental), Riverland
Andrea Pagani
Andrea Pagani
Engineer (Construction Assist, Forensic & Environmental)
Basel Said
Basel Said
Engineer (Construction Assist, Forensic & Environmental)
Jarred Robinson
Jarred Robinson
Engineer (Construction Assist, Forensic & Environmental)
Saurabh Chauhan
Saurabh Chauhan
Engineer (Construction Assist, Forensic & Environmental)
Kon Markos
Kon Markos
Engineer (Construction Assist, Forensic & Environmental)
David Alberton
David Alberton
Project Leader (Structural)
Judy Lee
Judy Lee
Senior Engineer (Structural)
Simon Barnett
Simon Barnett
Senior Engineer (Structural)
Olivera Mitrovec
Olivera Mitrovec
Senior Engineer (Structural)
Minhua Yang
Minhua Yang
Senior Technical Officer (Structural)
Robert Panek
Robert Panek
Senior Technical Officer (Structural)
David Elliot
David Elliot
Senior Technical Officer (Structural)
Paul Chau
Paul Chau
Engineer (Structural)
Kris Wang
Kris Wang
Engineer (Structural)
Jarrad Butcher
Jarrad Butcher
Engineer (Structural)
Bruno Frudeli
Bruno Frudeli
Technical Officer (Structural)
Ehsan Mohseni
Ehsan Mohseni
Technical Officer / Drafter (Structural)
Jared Thomas
Jared Thomas
Drafter (Structural)
Brian Gale
Brian Gale
Civil Construction Leader (Urban Development)
Clint Thomas
Clint Thomas
Senior Engineer (Urban Development)
David Parsely
David Parsely
Senior Technical Officer (Urban Development)
Adam Hughes
Adam Hughes
Senior Technical Officer (Urban Development)
Benoit Hopkins
Benoit Hopkins
Engineer (Urban Development)
Gia Vo
Gia Vo
Engineer (Urban Development)
Mark Talladira
Mark Talladira
Drafter (Urban Development)
Grant McClure
Grant McClure
Senior Engineer (Volume Housing)
Paul Venning
Paul Venning
Reports Manager (Volume Housing)
Kamal Kouli
Kamal Kouli
Engineer (Volume Housing)
Jim Koutsouliotas
Jim Koutsouliotas
Engineer (Volume Housing)
Asawari Narke
Asawari Narke
Technical Officer (Volume Housing)
Nam Hoang Tran
Nam Hoang Tran
Technical Officer (Volume Housing)
Vuk Pijovic
Vuk Pijovic
Technical Officer (Volume Housing)
Emma Zhang
Emma Zhang
Graduate Engineer (Volume Housing)
Jonathan Lim
Jonathan Lim
Graduate Engineer (Volume Housing)